I. TÁMOP-5.3.8.A2-12/2 – A LEGHÁTRÁNYOSABB HELYZETŰ CSOPORTOK MUNKAERŐ-PIACI ESÉLYEINEK NÖVELÉSE ÉRDEKÉBEN MOTIVÁLÓ KÉPZÉSEK ÉS KAPCSOLÓDÓ SZOLGÁLTATÁSOK TÁMOGATÁSA FOGLALKOZTATÓKNÁL
Az Emil és Társai Kft. 2013-ban 29 991 940 Ft európai uniós támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Társadalmi Megújulás Operatív Program „A leghátrányosabb helyzetű csoportok munkaerő-piaci esélyeinek növelése érdekében motiváló képzések és kapcsolódó szolgáltatások támogatása foglalkoztatóknál” című pályázati kiíráson. A 100%-os támogatási intenzitással megvalósult projekt céljai: a humán erőforrás fejlesztése a megváltozott munkaképességű munkavállalók hatékonyabb segítése érdekében, a munkavállaláshoz szükséges készségek és képességek fejlesztése, valamint csatlakozás az országos szakmai támogató hálózathoz.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében 100%-os támogatási intenzitással elnyert közel 30.000.000.- Ft összköltségű projekt során 43 fő hátrányos helyzetű munkavállaló programba vonása, kompetencia felmérése, valamint 20 fő képzésbe vonása történt. A projekt célja a megváltozott munkaképességű, foglalkoztatási rehabilitációban részesülő személyek munkaerő-piaci integrációjának elősegítése, javítása képzésekkel, munkaerő-piaci szolgáltatások biztosításával. A humánerőforrás fejlesztés eredményeként a résztvevők munkahely megtartási esélyei jelentősen növekedtek, a közösségi kapcsolatok kiépültek, az alapkompetenciák fejlesztésével a tranzitálási esélyek növekednek, a kompetencia fejlesztés hatására álláskeresésre önállóan/segítséggel alkalmassá váltak.
Az Emil és Társai Kft. a pályázati program megvalósítása érdekében a Fehér Bot Alapítvánnyal és a Lépéselőny Közhasznú Egyesülettel kötött együttműködési megállapodást, valamint csatlakozott az Országos Módszertani Hálózathoz, az ott kidolgozott speciális felmérések, módszertanok, képzések, informatikai fejlesztések hasznosításával a tranzit foglalkoztatás hatékonyságának növelése érdekében.
A projekt címe: „A leghátrányosabb helyzetű csoportok munkaerő-piaci esélyeinek növelése az Emil és Társai Kft-nél” A projekt azonosító száma: TÁMOP-5.3.8.A2-2012-0007 A projekt megvalósítás ideje: 2013.10.01. – 2015.01.31. Megítélt összeg: 29 991 940 Ft Támogatási intenzitás: 100% A beruházás helyszíne: Debrecen Közreműködő szervezet: Emberi Erőforrások Minisztériuma http://www.kormany.hu/hu/emberi-eroforrasok-miniszteriuma II. ALAPVETŐ KÉPZÉSEK MEGVALÓSÍTÁSA A PROJEKT KERETÉBEN
A képzési koncepció egyik pillére egy általános munkavállalói kulcskompetenciákat fejlesztő képzés megvalósítása volt. A projekt kiváló lehetőséget biztosított arra, hogy a személyi kompetenciák és igények felmérését követően, illetve ezek alapján programot állítsanak össze, amely a dolgozók speciális igényeire szabva adja meg a megfelelő módszertani hátteret a képességek fejlesztéséhez. A képzések célja az volt, hogy a tréningeken résztvevő megváltozott munkaképességű munkavállalókat csoportos foglalkozások keretében mentálisan fejlesszük, felkészítsük az integrált, nyílt munkaerő-piacon történő munkavállalásra, valamint hozzá segítsük a munkahelyi- ás társadalmi beilleszkedést elősegítő készségek, képességek elsajátításához. A képzések rehabilitációs alapokon nyugvó, a munkavállalást elősegítő, elméleti felkészítést és gyakorlatias egyéni és kiscsoportos interaktív, érzékenyítő elemeket tartalmazott, 11 db egymásra épülő, ugyanakkor önálló egységet is képező tananyagegység formájában, melyek az alábbiak:
III. ELÉRT EREDMÉNYEK:
A képzéssel a képzésben részt vett személyek személyisége fejlődött, reális önértékelést alakítottak ki. Önbecsülésük, önbizalmuk nőtt, életminőségük javult. Önellátási képességük, életvitelük, életvezetésük javult. Érdekeik érvényesítésére késessé váltak. Önállóan, vagy segítséggel képesek a problémák megoldására, új helyzetek, élethelyzetek elfogadására. Érzelmi és közösségi kapcsolataik erősödtek. Tolerancia szintjük nőtt. Önállóan vagy segítséggel képessé váltak konfliktusok kezelésére.
IV. a képzéseket EREDMÉNYESEN elvégzők névsora:
V. Elérhetőségek: Kérdés esetén az alábbi elérhetőségek vehetők igénybe:
Matécsa Tibor (szakmai vezető): +36 30 466 6188 Császárné Viraszti Erzsébet (mentor): +36 30 548 5263 Lázár Lászlóné (mentor): +36 30 487 9931 Sólyom Eszter (mentor): +36 30 265 4746 Fehér Bot Alapítvány (együttműködő partner): +36 52 321 145 Lépéselőny Közhasznú Egyesület (együttműködő partner): +36 52 321 666
|